Keeping your world up and running
Ana Sayfa  |  Servis  |  Geri dönüşüm programı  |  Home

Ürün Geri Alma ve Geri Dönüşüm Programı

Fluke, "WEEE Yönergesi" olarak da bilinen atık elektrikli ve elektronik ekipmanlarla ilgili 2002/96/EC Avrupa Birliği Yönergesiyle uyumlu resmi bir ürün elden çıkarma Geri Alma ve Geri Dönüşüm Programı başlatmıştır.

Bu program ürün geri alma ve geri dönüşüm işleminin kullanımını kolaylaştırmak için yönergeler sunmaktadır. Bu programla geri verilen ekipman, WEEE Yönergesi gereksinimlerini karşılayacak ya da bu gereksinimlerin üzerine çıkacak şekilde çevreye zarar vermeyen yöntemlerle işlem görür. Bu program, kullanım ömrünün sonuna gelmiş Fluke ürünlerine sahip olan Fluke müşterileri içindir.

Program ilkeleri aşağıdaki gibidir:

 • Fluke, Fluke markası veya Fluke yan şirketine ait markası olan elektronik test, ölçüm ve izleme ürünlerini, WEEE "geri dönüşüm kutusu" simgesi olsun ya da olmasın kabul eder.
 • Elektrikli ve elektronik ekipmanın geri verilmesi işleminden önce Fluke'un onayı gerekir. Bu onayı (= WEEE kayıt numarası) bir dağıtıcıysanız faturalarınızdan alabilirsiniz ya da son kullanıcıysanız dağıtıcınıza başvurabilirsiniz..
 • Geri verilecek ürün sökülmesi gereken bir sistemse, sistemin sökülmesi ve çıkarılması ile ilgili tüm giderlerden müşteri sorumludur.
 • Fluke ürünlerinin çevresel uyumu ile ilgili diğer sorular için bize e-posta ile başvurun.  

Çevreyi Koruma – Fluke Geri Dönüşüm Programı

Fluke geri dönüşüm programına hoş geldiniz. Fluke’un bu programı, yürürlükteki ve gelecekteki bölgesel yönetmeliklerle uyumlu olan Fluke teknolojisi varlıklarınızın geri verilmesi ve geri dönüşümü için müşterilerine çevreye duyarlı bir çözüm sunar. Fluke Geri Dönüşüm Programının kullanımı kolaydır. Fluke ürünlerinin işlenmesini, geri kazanılmasını ve geri dönüşümünü çevresel açıdan mükemmel ve uygun maliyetli yapmak üzere yapılandırılmıştır. Kullanıcının, kullanım ömrünü doldurmuş veya kullanılmış ekipmanla ilgili sorumluluğunu hafifletir. Fluke, hizmetlerini B2B Compliance'a yaptırmaktadır. Başlamak için sadece aşağıdaki kolay adımları izleyin:
 1. Fluke'a geri vermek istediğiniz ekipmanı belirleyin 
 2. Ekipmanınızı sökün ve paketleyin 
  • Varsa piller çıkarılır 
  • Varsa veriler alınır
 3. İade veya geri alma işlemini düzenlemek için Fluke / B2B Compliance ile iletişime geçin  

Geri Dönüşüm SSS – Programın Önemli Noktaları

S. Geri dönüşüm programı dünya çapında kullanılabilir mi?

C. Program şu anda Avrupa Birliğinde kullanılabilir. Bulunduğunuz yerdeki kullanılabilirliği için lütfen web sitesine bakın.

S. Fluke Geri dönüşüm Programı nasıl yönetilmektedir? 

C. Program, Fluke müşterilerinin Fluke ve Fluke yan şirketlerine ait markası olan elektronik test, ölçüm ve izleme ekipmanlarını işlenmesi, geri kazanılması ve geri dönüşümü amacıyla belirli bir yere göndermesine olanak tanır.

S. Geri verilen ekipmana ne olur?

C. Bu programla Fluke'a geri verilen ekipman EU WEEE Yönergesi gibi uygulamadaki elektronik atık yönergelerine uygun prosesler kullanılarak çevreye zarar vermeyen yöntemlerle işlem görür.

S. Geri dönüşüm ve taşıma masraflarını kim ödüyor?

C. Fluke, geri dönüşüm masraflarını ödemektedir. Fluke, geri verilen ürünlerin taşıma masraflarını anlaşmaya ve ürünün hacmine bağlı olacak şekilde ödemektedir. Depozito sistemi ekonomik olarak mümkün değildir ve uygulanamaz. Böyle sistemlerin kontrolü satış programımıza ağır bir yük bindirecek ve maliyetleri ya da fiyatları artıracaktır.

S. Bu programla geri verilen ürün için işletme olarak benim sorumluluğum nedir?

C. Bu programla geri verilen tüm ekipmanlar için sorumluluğunuz tazmin edilir (ya da işletmeniz ekipmanla ilgili gelecekteki herhangi bir sorumluluktan muaf tutulur). Geri verildikten sonra Fluke, kullanıcıların Üye Ülkenin güvenlik, tehlikeli madde vb. gibi yasalarına uyduğunu varsayar.

S. Bu hizmete hangi ürünler dahildir?

C. Fluke uygun ülkelerde Fluke ve Fluke yan şirketlerine ait markası olan elektronik test, ölçüm ve izleme ekipmanlarını kabul eder. Rakip markaların ürünleri yalnızca benzer bir Fluke ekipmanı satın alındığı takdirde kabul edilir.

Not: "elden çıkarma", "elden çıkarılmış" ve "işlem görme" terimleri atılacak Fluke ekipmanının işlenmesini, geri kazanılmasını, geri dönüşümünü ve çevresel açıdan sağlıklı şekilde elden çıkarılmasını ifade eder.

Hükümler ve Koşullar 

 • Müşteriler, bir Geri Dönüşüm isteğinde bulunduğu zaman aşağıdaki hüküm ve koşulları kabul eder: Geri verilen ürün sağlık açısından tehlikeli ya da çevreye zararlı olabilecek maddelerle kirletilmemiş olmalıdır.
 • Müşteri, Fluke'a geri verilecek cihazlardaki veya veri taşıyıcılardaki önemli verilerin silinmesinden ve pillerin çıkarılmasından sorumludur.
 • Paketleme Koşulu - Tüm ürünler, alım işlemi için paketlenmiş, kutulanmış ve Geri Verme Onay Numarasıyla etiketlenmiş olarak hazır bir durumda olmalıdır.
 • Geri Dönüşüm Ücretleri - Fluke, bu programla gönderilen ürünün işlenmesi, geri kazanılması, geri dönüşümü ve çevresel açıdan sağlıklı şekilde elden çıkarılması ile ilgili tüm geri dönüşüm ücretlerini ödemektedir.
 • Taşıma masrafları:
  - Son kullanıcılar: Depozito sisteminin ekonomik olarak mümkün ve uygulanabilir olmaması nedeniyle sizden ekipmanınızı önceden belirlenen bir adrese vermeniz istenir.
  - Dağıtıcılar: Hacme bağlı olarak, 100 kg veya 1 m3'ten fazla olmayacak şekilde ayda en fazla bir kez -- Fluke alım işlemini gerçekleştirir.
 • Devir - Son Kullanıcı olan Müşteri, ünvanındaki ve geri dönüştürülecek ürünün işlenmesi, geri kazanılması, geri dönüşümü ve çevresel açıdan sağlıklı şekilde elden çıkarılması ile ilgili tüm hakları takyidatsız şekilde Fluke'a devreder. Son Kullanıcı olan Müşteri, Fluke'a gönderilen ürünün devredilebilir ve takyidatsız olduğunu garanti eder..
 • Müşteri, yanlış ürünün tespit edilmesi veya gönderilmesi halinde yapılan tüm masraflardan sorumludur.
 • Fluke, yanlışlıkla gönderilen ürünlerden sorumlu değildir ve böyle ürünlerin Müşteriye geri iadesi konusunda hiçbir garanti vermez.
 • Müşteri, gönderilen talimatların uygulanmasından sorumludur. Aksi halde bu cihazlar başka toplama planlarında yer aldığı zaman Fluke, sorumlu tutulamaz.

Fluke, hizmetlerini B2B Compliance'a yaptırmaktadır.

Bir geri verme isteğinde bulunun »

Bize Ulaşın

Fluke U.K. LTD.
Customer Support
52, Hurricane Way
Norwich
Norfolk NR6 6JB
United Kingdom
+44-0-1603256620
+44-0-1603256777
[email protected]

Yerel Fluke Servis Merkezinize Başvurun » 

Ana Sayfa   |   Sayfa Haritası   |   Fluke Corporation   |   Güvenlik Uyarıları
Gizlilik Beyanı   |   Kullanım Koşulları  |   Hükümler ve Koşullar   |     Sorumluluğun Reddi
© 1995 - 2018 Fluke Corporation